S. Bönischová pro Heroine: Ženy mají nižší mzdy i důchody. Budování finančního majetku je proto pro ně klíčové

2 min.

Sandra Bönischová, marketingová ředitelka investiční společnosti INVESTIKA, se v rozhovoru pro červnové vydání časopisu Heroine podělila o své zkušenosti a pohled na to, proč je investování (nejen) pro ženy cestou k zajištění na stáří.

„Pokud ženy dodrží základní pravidla investování v pravém slova smyslu – tedy hlavně diverzifikují, investují pravidelně např. na měsíční bázi a dodrží investiční horizont – můžou tím výrazně snížit riziko a dostat se poměrně bezpečně ke kýženému zhodnocení svých investic,“ říká Sandra Bönischová.

Právní upozornění:

S investováním jsou spojena rizika. Hodnota investic může stoupat i klesat. Plánované výnosy ani prognózy nejsou žádnou zárukou výnosů budoucích. Informace o daňovém zvýhodnění závisí na daňovém režimu individuálního zákazníka a může se v budoucnosti měnit.  INVESTIKA, investiční společnost, a.s. nepřebírá odpovědnost za ztrátu nebo škodu způsobenou použitím jakékoliv informace obsažené v tomto dokumentu a doporučuje investorům konzultovat investiční záměry s odbornými poradci, včetně daňových poradců. Kompletní informace o podmínkách investování do fondu lze nalézt v českém jazyce na www.investika.cz.

Váháte?
Pomůže vám aplikace i specialisté

Na investování nemusíte být sami. Pokud chcete, aby vám s výběrem poradil specialista a nastavil vám vše na míru od A do Z, obraťte se na svého finančního poradce, nebo si ho najděte z řad s námi spolupracujících investičních zprostředkovatelů. Poradce spolu s vámi sestaví finanční plán, který plně zohlední vaši situaci, cíle i toleranci k riziku. Jestliže už víte, jakou investici hledáte, ale chtěli byste vidět černé na bílém, co vám do budoucna může přinést, pomůže vám naše mobilní aplikace INVESTIKA pod palcem.