Petr Čížek ve Forbesu

2 min.

Investiční společnost INVESTIKA a stejnojmenný realitní fond „jsme budovali na základních premisách, proč si myslíme, že investice do nemovitostí jsou ty správné. Pokud máte správně nastavený investiční horizont, tak s nimi nemůžete udělat zásadní chybu. A také jsme věděli, že musíme nabízet něco srozumitelného, aby si pod tou investicí lidé byli schopni něco představit,“ popisuje začátky Investiky Petr Čížek v rozhovoru pro Forbes.

V článku se dozvíte mimo jiné, jak se Češi naučili investovat do realitních fondů, proč je podle Petra cihla zajímavější než papír nebo jestli Češi posílají ročně více peněz do investic než do hazardu. Zatímco cíle v počátcích fungování sahaly k pěti miliardám korun a následně k 10 miliardám korun, teď se hodnota aktiv blíží už k 1 miliardě eur. „Takže jsme si další cíl posunuli na 10 miliard eur,“ nastiňuje budoucnost Investiky Petr Čížek.
Celý článek si můžete přečíst zde.

Váháte?
Pomůže vám aplikace i specialisté

Na investování nemusíte být sami. Pokud chcete, aby vám s výběrem poradil specialista a nastavil vám vše na míru od A do Z, obraťte se na svého finančního poradce, nebo si ho najděte z řad s námi spolupracujících investičních zprostředkovatelů. Poradce spolu s vámi sestaví finanční plán, který plně zohlední vaši situaci, cíle i toleranci k riziku. Jestliže už víte, jakou investici hledáte, ale chtěli byste vidět černé na bílém, co vám do budoucna může přinést, pomůže vám naše mobilní aplikace INVESTIKA pod palcem.