Měnové zajištění třídy EUR INVESTIKA realitního fondu posiluje stabilitu výnosu

3 min.

Třída EUR INVESTIKA realitního fondu, vlajkové lodi investiční společnosti INVESTIKA, je od poloviny června 2024 částečně zajištěna proti výkyvům kurzu eura k české koruně. Pro investory to znamená snížení měnového rizika a posílení stability výnosu eurové třídy fondu. 

Do INVESTIKA realitního fondu, který je již třetím rokem největším nebankovním realitním fondem pro běžné investory v ČR a SR, je možné investovat od roku 2020 také v eurech. Za toto období přinesla třída EUR zhodnocení o 29,54 %, což představuje průměrný roční výnos 7,23 % (na základě údajů platných k 31. 5. 2024). Její investoři přitom těžili i z převažující tendence české koruny posilovat vůči euru. Naopak oslabování koruny má na výnos negativní vliv.

„Částečným měnovým zajištěním omezujeme kolísavost výnosu, kterou způsobují výraznější pohyby kurzu koruny. Tím, že nedošlo k plnému zajištění, přitom může investor i nadále dosahovat mimořádného výnosu v případech, kdy koruna posiluje,“ říká portfolio manažer INVESTIKA realitního fondu a člen představenstva investiční společnosti INVESTIKA Jaroslav Kysela.

Třída EUR INVESTIKA realitního fondu je jedním z dvou produktů, které investiční společnost INVESTIKA nabízí na Slovensku s eurem coby úřední měnou. Své klienty má však tento produkt také v Česku. K 31. 5. 2024 spravovala eurová třída tohoto podílového fondu 24 milionů eur (593 milionů korun), zatímco v součtu i s korunovou třídou fond zhodnocoval svým 74 tisícům investorů již 18,5 miliardy korun.

Upozornění:

Toto propagační sdělení vytvořila INVESTIKA, investiční společnost, a.s. (dále jen „společnost”) a je platné k 28. 6. 2024. Některé informace o společnosti a investičních fondech obhospodařovaných a administrovaných společností uvedené v tomto materiálu mohou být pro účely tohoto sdělení a jejího rozsahu zjednodušeny. S investováním jsou spojena rizika. Hodnota investic může stoupat i klesat. Údaje o minulých výnosech uvedené v tomto dokumentu nejsou zárukou budoucího vývoje. INVESTIKA, investiční společnost, a.s. nepřebírá odpovědnost za ztrátu nebo škodu způsobenou použitím jakékoliv informace obsažené v tomto dokumentu a doporučuje investorům konzultovat investiční záměry s odbornými poradci, včetně daňových poradců. Kompletní informace o podmínkách investování do fondu lze nalézt v českém jazyce na www.investika.cz.

Váháte?
Pomůže vám aplikace i specialisté

Na investování nemusíte být sami. Pokud chcete, aby vám s výběrem poradil specialista a nastavil vám vše na míru od A do Z, obraťte se na svého finančního poradce, nebo si ho najděte z řad s námi spolupracujících investičních zprostředkovatelů. Poradce spolu s vámi sestaví finanční plán, který plně zohlední vaši situaci, cíle i toleranci k riziku. Jestliže už víte, jakou investici hledáte, ale chtěli byste vidět černé na bílém, co vám do budoucna může přinést, pomůže vám naše mobilní aplikace INVESTIKA pod palcem.