P. Čížek pro HN: Propad cen komerčních realit nečekám

2 min.

Předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek ve velkém rozhovoru pro Hospodářské noviny vysvětluje, co stojí za neutuchajícím přílivem peněz a investorů do jejích podílových fondů, proč neočekává propad cen nemovitostí na českém trhu nebo po jakých zemích se INVESTIKA poohlíží s cílem nakoupit další nemovitosti.

A co je podle Petra největší růstový impuls pro tuzemský trh kolektivního investování? „Očekáváme, že velkým impulzem bude změna v přístupu státu ke spoření na penzi. Mám na mysli zavedení takzvaného dlouhodobého investičního produktu, tedy daňové zvýhodnění odkládání peněz na stáří i do jiných nástrojů než do penzijních produktů. Tato změna do investičního odvětví přinese další prostředky, navíc půjde o dlouhodobé investice, které přinášejí trhu stabilitu.“

Kompletní verzi rozhovoru čtěte zde a zkrácenou verzi v tištěných Hospodářských novinách z 8. 9. 2023.

Váháte?
Pomůže vám aplikace i specialisté

Na investování nemusíte být sami. Pokud chcete, aby vám s výběrem poradil specialista a nastavil vám vše na míru od A do Z, obraťte se na svého finančního poradce, nebo si ho najděte z řad s námi spolupracujících investičních zprostředkovatelů. Poradce spolu s vámi sestaví finanční plán, který plně zohlední vaši situaci, cíle i toleranci k riziku. Jestliže už víte, jakou investici hledáte, ale chtěli byste vidět černé na bílém, co vám do budoucna může přinést, pomůže vám naše mobilní aplikace INVESTIKA pod palcem.