P. Čížek pro HN: Propad cen komerčních realit nečekám

2 reading_minutes

Předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek ve velkém rozhovoru pro Hospodářské noviny vysvětluje, co stojí za neutuchajícím přílivem peněz a investorů do jejích podílových fondů, proč neočekává propad cen nemovitostí na českém trhu nebo po jakých zemích se INVESTIKA poohlíží s cílem nakoupit další nemovitosti.

A co je podle Petra největší růstový impuls pro tuzemský trh kolektivního investování? „Očekáváme, že velkým impulzem bude změna v přístupu státu ke spoření na penzi. Mám na mysli zavedení takzvaného dlouhodobého investičního produktu, tedy daňové zvýhodnění odkládání peněz na stáří i do jiných nástrojů než do penzijních produktů. Tato změna do investičního odvětví přinese další prostředky, navíc půjde o dlouhodobé investice, které přinášejí trhu stabilitu.“

Kompletní verzi rozhovoru čtěte zde a zkrácenou verzi v tištěných Hospodářských novinách z 8. 9. 2023.

Hesitating?
Specialists can help you

You don't have to be alone when it comes to investing. If you want a specialist to advise you on your choice and set everything up for you from A to Z, contact your financial advisor or find one from among our investment intermediares. Your advisor will work with you to create a financial plan that takes full account of your situation, goals and risk tolerance.