INVESTIKA plánuje akvizice ve výši 300 milionů eur, píše agentura Bloomberg

2 min.

Naše investiční společnost a její vlajková loď se objevila ve zpravodajství agentury Bloomberg, renomované americké agentury zaměřené na finanční a ekonomické zpravodajství pro světovou investorskou veřejnost. Předseda představenstva Petr Čížek pro Bloomberg uvedl, že naše vlajková loď – INVESTIKA realitní fond – plánuje v příštích 12 měsících akvizice evropských nemovitostí v hodnotě až 300 milionů eur (7,4 miliardy korun).

„Vidíme zde příležitosti, které tu léta nebyly. Německo a Rakousko byly dříve mimo náš dosah, ale to se nyní změnilo, protože se zde objevili majitelé nemovitostí s vysokým zadlužením, na které dopadají vysoké úrokové sazby, a proto jsou nuceni se levně zbavovat svých nemovitostí,“ cituje agentura Bloomberg Petra Čížka v rozhovoru. Do INVESTIKA realitního fondu naproti tomu každý měsíc plyne v průměru 250 milionů Kč (10 milionů eur).

Právní upozornění:

S investováním jsou spojena rizika. Hodnota investic může stoupat i klesat. Plánované výnosy ani prognózy nejsou žádnou zárukou výnosů budoucích. Informace o daňovém zvýhodnění závisí na daňovém režimu individuálního zákazníka a může se v budoucnosti měnit.  INVESTIKA, investiční společnost, a.s. nepřebírá odpovědnost za ztrátu nebo škodu způsobenou použitím jakékoliv informace obsažené v tomto dokumentu a doporučuje investorům konzultovat investiční záměry s odbornými poradci, včetně daňových poradců. Kompletní informace o podmínkách investování do fondu lze nalézt v českém jazyce na www.investika.cz.

Váháte?
Pomůže vám aplikace i specialisté

Na investování nemusíte být sami. Pokud chcete, aby vám s výběrem poradil specialista a nastavil vám vše na míru od A do Z, obraťte se na svého finančního poradce, nebo si ho najděte z řad s námi spolupracujících investičních zprostředkovatelů. Poradce spolu s vámi sestaví finanční plán, který plně zohlední vaši situaci, cíle i toleranci k riziku. Jestliže už víte, jakou investici hledáte, ale chtěli byste vidět černé na bílém, co vám do budoucna může přinést, pomůže vám naše mobilní aplikace INVESTIKA pod palcem.