INVESTIKA realitní fond zakončil rok 2022 svou doposud největší akvizicí v Polsku

3 min.

Praha, 4.ledna 2023 -  INVESTIKA realitní fond v závěru roku 2022 úspěšně dokončil svou doposud největší akvizici v Polsku. V Katovicích získal komplex dvou moderních administrativních budov Face2Face Business Campus o celkové pronajímatelné ploše přes 47 tisíc metrů čtverečních.

Hodnota transakce, kterou největší český nebankovní retailový realitní fond dokončil společně s lucemburskou private equity společností Bud Holdings SA, významně přesahuje 100 milionů eur. INVESTIKA realitní fond novou akvizicí posílil svoji stabilitu a regionální diverzifikaci. Více než polovina celkových výnosů fondu nyní plyne ze zahraničních nemovitostí. Vývoj jednotlivých ekonomik tak ovlivňuje celkovou výkonnost fondu čím dál méně.

„Areál Face2Face je špičkový nejen z hlediska lokality, skladby jednotlivých nájemců a architektonické i konstrukční kvality, ale také nejvyššími možnými standardy udržitelnosti. Nemovitost developovala společnost Echo Investment, která si dala velmi záležet na nízké energetické náročnosti, šetrném nakládání s vodou i propracovaném systému odpadového hospodářství. Komplex díky tomu disponuje certifikátem udržitelnosti BREEAM Excellent,“ popisuje portfolio manažer INVESTIKA realitního fondu Václav Kovář.

Udržitelný přístup se odráží nejen v interiérech obou budov a ve využitích technologiích, ale podtrhuje ho také unikátní nádvoří se společnými zelenými zónami. Ty zahrnují basketbalové hřiště, odpočinkovou část s lavičkami a lehátky či okrasné květinové záhony. Komplex dále disponuje nabíjecími stanicemi pro elektromobily i zázemím pro zaměstnance využívající cyklodopravu. 

Face2Face Business Campus se díky 60metrové výšce jedné z budov i díky novým zeleným plochám v městské zástavbě zařadil krátce po svém dokončení v listopadu 2020 mezi dominanty centra Katovic. Ty jsou srdcem druhé největší aglomerace Polska čítající téměř 3 miliony obyvatel. „Polská ekonomika prokázala v minulých letech velkou stabilitu a patří mezi nejdynamičtější v Evropě, což posiluje zájem o špičkové kanceláře v atraktivních lokalitách,“ uvedl Kovář s tím, že Face2Face Business Campus dosahuje téměř 100% obsazenosti bonitními nájemci z řad firem jako je Deloitte, Honeywell, Orange či Capgemini.