MONETIKA je rok od spuštění nejvýnosnějším fondem na trhu

3 reading_minutes

Praha, 1. září 2023 – Peněžní fond MONETIKA z nabídky investiční společnosti INVESTIKA je rok od svého spuštění nejvýnosnějším produktem tohoto typu pro drobné investory na tuzemském trhu. Fond, jehož výnos je navázán na hlavní úrokovou sazbu České národní banky, doručil investorům do „neprofesionální“ třídy fondu během prvního roku zhodnocení o 6,4 %.

K 31. srpnu 2023 fond oslovil 10 tisíc investorů, kteří mu svěřili 4,31 miliardy korun. Fond MONETIKA byl spuštěn 1. září 2022 jako druhý fond na trhu, který svůj výnos navázal na úrokovou sazbu České národní banky. Ta je od června 2022 nejvyšší za poslední čtvrtstoletí. MONETIKA se tak stala jedním ze spolutvůrců nového tržního segmentu, který konkuruje spořicím účtům a dalším konzervativním nástrojům pro zhodnocování peněz. MONETIKA je rok od spuštění nejvýnosnějším fondem na trhu 

„Co jsme investorům slíbili – výnosnější investiční alternativu ke spořicím produktům bez jakýchkoli omezení a podmínek –, to jsme také splnili. Dokládá to jak nejvyšší roční zhodnocení, tak skutečnost, že MONETIKA patří mezi největší fondy tohoto typu dle objemu majetku pod správou,“ shrnul první rok fondu jeho portfolio manažer Ján Hanzo. „Z pohledu investora je před námi možná až několik čtvrtletí, kdy by měla hlavní úroková sazba ČNB zůstat nadále poměrně vysoko, avšak inflace by měla dlouhodobě klesat. To z MONETIKY činí mimořádně atraktivní produkt, který by měl investorům přinést nejen nominální, ale i zajímavé reálné zhodnocení jejich peněz.“

Fond MONETIKA je vhodný pro každého investora – fyzickými osobami, firmami a městy počínaje a družstvy, církvemi nebo společenstvími vlastníků bytových jednotek konče. Oslovuje zejména konzervativní klienty, kteří nechtějí podstupovat velké riziko a byli dosud zvyklí zhodnocovat úspory prostřednictvím bankovních vkladů. Hodí se ale také do krátkodobých portfolií investorů, kteří obvykle potřebují držet majetek ve vysoce likvidních aktivech, protože vědí, že je budou v určitém časovém okamžiku potřebovat.

Hesitating?
Specialists can help you

You don't have to be alone when it comes to investing. If you want a specialist to advise you on your choice and set everything up for you from A to Z, contact your financial advisor or find one from among our investment intermediares. Your advisor will work with you to create a financial plan that takes full account of your situation, goals and risk tolerance.