Polské kanceláře INVESTIKA realitního fondu budí zájem

4 reading_minutes

Kancelářské budovy v majetku INVESTIKA realitního fondu v Polsku přitahují zájem bonitních nájemců. Budova Łużycka Plus v Gdyni je nově plně obsazena. Katovický komplex Face2Face Business Campus vedle toho získal nejen dalšího nového nájemce, ale rovněž zde došlo k prodloužení smluv se stávajícími významnými nájemci.

Do nových kancelářských prostor o rozloze téměř 2 tisíce m2 v budově Łużycka Plus v Gdyni se na konci září nastěhovala společnost GreenWay Polska, přední poskytovatel řešení pro elektromobilitu ve střední a východní Evropě. Důvodem stěhování byl rychlý růst společnosti. Počet jejích zaměstnanců se vloni téměř zdvojnásobil a právě budova Łużycka Plus dokázala společnosti nabídnout prostory o dostatečné velikosti a v požadované kvalitě. Důležitým faktorem při výběru sídla společnosti byly také její požadavky z hlediska vlivu na životní prostředí. Ty byly splněny díky označení „Very good“ v rámci mezinárodní certifikace BREEAM, která garantuje přísné ekologické standardy budovy.

Certifikátem BREEAM, a to dokonce na stupni „Excellent“, disponuje také budova Face2Face  v Katovicích, která je dosud největší akvizicí INVESTIKA realitního fondu. Ke skupině nájemců této nejmodernější budovy ve slezské metropoli se nově připojí interiérové studio Bozza Concept'n Design, které v přízemních prostorách otvírá showroom. Prostory v nejvyšším 14. patře, které skýtají jedinečný výhled na město, bude i v dalších letech obývat pobočka významné poradenské společnosti Deloitte. Ta s INVESTIKA realitním fondem v říjnu prodloužila nájemní smlouvu na další období, stejně jako společnosti Medicover a Klinika Miracki, které poskytují zdravotnické služby.

„Rozhodnutí všech těchto společností je pro nás a naše investory potvrzením vysoké kvality a atraktivity kancelářských budov INVESTIKA realitního fondu v Polsku. Abychom zůstali konkurenceschopní, pracujeme i nadále na maximální vstřícnosti vůči potřebám našich nájemců a bedlivě sledujeme dění na místním i celostátním trhu s nemovitostmi. Jen tak můžeme včas předjímat budoucí trendy a být stále o krok napřed," řekl u příležitosti podpisu nájemních smluv v Gdyni a Katovicích Rafał Proczek, ředitel společnosti INVESTIKA Polska Services, která spravuje polské nemovitosti INVESTIKA realitního fondu.

Ten vlastní v Polsku sedm nemovitostí, mezi něž patří kancelářské budovy a také výrobně-logistické areály. Polsko, jehož ekonomika je v posledních letech jednou z nejrychleji rostoucích v Evropě, je z hlediska hodnoty nemovitostí tohoto fondu nejvíce zastoupenou zemí v jeho portfoliu.

INVESTIKA realitní fond je spravován stejnojmennou českou investiční společností. Ta svým klientům ke konci září 2023 zhodnocovala 22,4 miliard korun, což ji řadí mezi tři největší domácí subjekty na tuzemském trhu kolektivního investování.

Hesitating?
Specialists can help you

You don't have to be alone when it comes to investing. If you want a specialist to advise you on your choice and set everything up for you from A to Z, contact your financial advisor or find one from among our investment intermediares. Your advisor will work with you to create a financial plan that takes full account of your situation, goals and risk tolerance.