Novinka v portfoliu: Prvotřídní kancelářský komplex v Polsku

3 reading_minutes

Praha, 8. června 2022 - INVESTIKA realitní fond, největší nebankovní retailový realitní fond v Česku, rozšířil svoje portfolio o špičkový administrativní komplex Tensor v polském městě Gdyně. Transakci v hodnotě více než jedné miliardy korun zrealizoval společně s lucemburskou private equity společností BUD HOLDINGS SA. „Po březnové akvizici výrobně logistického areálu u polské Vratislavi jsme nyní využili příležitost a navýšili váhu kancelářských nemovitostí v našem portfoliu,“ popisuje portfolio manažer INVESTIKA realitního fondu Václav Kovář.


Areál Tensor dokončený v roce 2017 se vyznačuje jak architektonickou kvalitou, tak vynikající polohou v administrativně-obchodní čtvrti Gdyně. Ta spolu s Gdaňskem a Sopotami tvoří dynamicky se rozvíjející region Trojměstí, jenž je podle průzkumů v současnosti nejžádanějším místem pro život v Polsku. Zároveň se v perspektivní polské ekonomice jedná o jeden z pěti nejatraktivnějších regionů pro investory s mimořádným růstovým potenciálem
do budoucna.

Komplex tvořený třemi samostatnými budovami o celkové pronajímatelné ploše přes 20 tisíc metrů čtverečních disponuje certifikátem udržitelnosti BREEAM
Excellent a je nyní plně obsazen. Mezi 15 nájemců patří stabilní mezinárodní společnosti jako například severská finanční skupina Nordea Bank či logistická společnost DB Schenker. Nadstandardní je i vážený průměr délky nájemních smluv (WAULT), jenž v tomto objektu dosahuje 6 let.


Akvizicí komplexu Tensor pokračuje INVESTIKA realitní fond v naplňování své vize stát se nemovitostním fondem se širokou škálou aktiv po celé Evropě a majetkem v hodnotě jedné miliardy eur pod správou. „Náš fondový kapitál díky sílícímu zájmu investorů rychle roste – nyní dosahuje již více než 11 miliard korun. Kromě Česka, Polska a západní Evropy máme teď v hledáčku i akvizice v dalších regionech, jež mají z hlediska dosahování dlouhodobě atraktivního a stabilního výnosu významný potenciál,“ uzavírá Kovář.