INVESTIKA realitní fond vstupuje na polský trh akvizicí kancelářského centra v Poznani

2 reading_minutes

Praha, 1. března 2021 – INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond úspěšně dokončil akvizici majoritního podílu administrativního komplexu Szyperska Office Center v Poznani. Fond tak poprvé za dobu své existence rozšiřuje své portfolio za hranice České republiky.

Sedmipodlažní objekt s přibližně 19.000 m2 pronajímatelné plochy a panoramatickým výhledem na řeku Wartu se stává dvacátou šestou nemovitostí v majetku fondu. Budova nabízející moderní kancelářské a obchodní prostory leží v přímé blízkosti samotného centra Poznaně s vynikající dopravní dostupností. Kancelářská budova je kompletně pronajatá kvalitním mezinárodním i polským společnostem. Mezi významné nájemce patří  Volkswagen, Alior Bank nebo Mirantis, ale i státní instituce zastoupené například místním úřadem práce.

 „Akvizici administrativní budovy v Poznani předcházela detailní analýza polského nemovitostního trhu, který je největším trhem komerčních realit ve střední a východní Evropě,“ komentoval nejnovější nákup Petr Čížek předseda představenstva INVESTIKA, investiční společnost, a.s.  Polsko zůstává dominantním kapitálovým trhem v regionu i v době pandemie COViD-19, což jen potvrzuje jeho robustnost a oblíbenost u investorů. Poznaň, s celkovým počtem více než půl miliónu obyvatel, je díky své poloze mezi Varšavou a Berlínem jedním z hlavních dopravních a obchodních uzlů Polska a zároveň jedním z hlavních akademických a kulturních center....