Portfolio nemovitostí

 • Obchodní centrum Galerie Butovice v Praze

V říjnu 2019 provedl fond významnou akvizici Obchodního centra Galerie Butovice v Praze. S více než osmdesáti nájemci se jedná o šesté největší obchodní centrum v hlavním městě, obsazenost obchodního centra je téměř 100%. Centrum bylo rozsáhle zrekonstruováno v letech 2016-2017 a v roce 2018 byla k centru přistavena prodejna nábytku Kika, která má s centrem uzavřenu dlouhodobou nájemní smlouvu. Nemovitost nabízí přes padesát tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy rozložené do dvou pater a její součástí je i přes 1 400 parkovacích stání pro návštěvníky. Mezi největší nájemce patří společnosti Kika, Albert, H&M nebo Electro World. Galerie Butovice s výbornou dopravní dostupností se nachází uprostřed dynamicky se rozrůstající rezidenční a kancelářské oblasti v bezprostřední blízkosti stanice metra Nové Butovice.

Budovu si můžete prohlédnout prostřednictvím virtuální prohlídky přes Google Street View.

webové stránky nemovitosti: www.galerie-butovice.cz

 

 • Prémiová administrativní budova Avenir E v Praze 5 Nových Butovicích

V březnu 2019 INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond koupil prémiovou administrativní budovu Avenir E, která se nachází v oblíbené kancelářské čtvrti v Nových Butovicích v Praze 5

Avenir E je samostatná kancelářská budova, která je součástí komplexu Avenir Business Park. Budova o rozloze necelých sedm tisíc metrů čtverečních byla dokončena v roce 2008 a za tento rok také získala ocenění “Best of Realty”. Budovu tvoří 5 nadzemních podlaží s kancelářskými prostorami i rozlehlé parkoviště.

Pohled na nemovitost přes Google Street View:

webové stránky nemovitosti: www.avenire.cz

 

 • Administrativní budova Karla Engliše 4, Praha 5 Anděl

Nemovitost na adrese Karla Engliše 4, Praha 5 je šestipatrová moderní kancelářská budova s podzemním parkingem o rozloze necelých 4.500 metrů čtverečních. Budova byla dokončena vroce 2006 a je charakteristická svou skleněnou fasádou. Lokalita Anděl, kde se budova nachází, je snadno dostupná městskou hromadnou dopravou i autem. V okolí nemovitosti s výbornou občanskou vybaveností se nachází bezpočet restaurací, kaváren a obchodů nejen v rámci obchodního centra Nový Smíchov.

Jedná se již o pátou akvizici fondu za posledních dvanáct měsíců, kde akvizici Karla Engliše 4 předcházely dvě menší transakce – koupě administrativní budovy v centru Strakonic s kotevním nájemcem Českou spořitelnou a pozemku v Praze –Běchovicích. Po zatím poslední akvizici budovy Karla Engliše se v portfoliu fondu nachází dvacet nemovitostí v rámci České republiky, z toho šest v Praze.

Pohled na nemovitost přes Google Street View:

webové stránky nemovitosti: www.investikake4.cz

 

 • Business Center Bohemia

V květnu 2018 INVESTIKA realitní fond, OPF dokončil další transakci. Tentokrát se jedná o akvizici nejvyšší  (16ti patrové) kancelářské budovy v Plzni - Business Center Bohemia. Užitná plocha budovy činí přes 8.000 m2. Nemovitost se nachází v těsné blízkosti centra města. Hlavními nájemci jsou společnosti jako Siemens, ADP či Moneta Money Bank, a.s. a nájemné je denominované v českých korunách, čímž se eliminuje měnové riziko.

Budovu si můžete prohlédnout prostřednictvím virtuální prohlídky přes Google Street View.

webové stránky nemovitosti: www.investikabeta.cz

 

 • Pekařská Office Park

Na konci srpna 2016 se prvním přírůstkem do portfolia INVESTIKA realitního fondu, OPF stal komplex dvou kancelářských budov Pekařská Office Park, který fond nakoupil prostřednictvím nemovitostní společnosti Pekařská Office, s.r.o. Nabyté nemovitosti se nachází v atraktivní a vyhledávané komerční lokalitě městské části Praha 5. Jedná se o kvalitní kancelářské budovy (Pekařská 14 a Pekařská 16) s užitou plochou téměř 8.000 m2 v blízkosti stanice metra Nové Butovice. Obě budovy splňují veškeré standardní požadavky na moderní kancelářské prostory. Pro nájemce je k dispozici 171 parkovacích míst a restaurace v přízemí.

Mezi hlavní nájemce patří známé mezinárodní společnosti.

Budovy si můžete prohlédnout prostřednictvím virtuální prohlídky přes Google Street View.

webové stránky nemovitosti: www.pekarskaofficepark.cz

 

 • Portfolio 10 nemovitostí Bohemia Real Estate s hlavními nájemci ČSOB a Českou spořitelnou

V červenci 2017 přibylo do portfolia INVESTIKA realitního fondu, OPF hned 9 nových nemovitostí nacházejících se v centrech regionálních měst napříč Českou republikou. Užitná plocha budov činí přes 11.000 m2. Hlavním nájemcem portfolia je banka ČSOB. Touto akvizicí dochází především k potřebné diverzifikaci portfolia fondu.

V květnu 2019 doplnila portfolio nemovitost se stejnými parametry nacházející se v přímém centru Strakonic,hlavním nájemcem Českou spořitelnou.

webové stránky nemovitostí: www.brestate.cz

 

 • Business Centrum Písek

V březnu 2020 fond úspěšně dokončil nákup moderního kancelářsko-technologického komplexu v Písku. Pětipodlažní objekt s více než 5.500 m2 pronajímatelné plochy byl na počátku roku 2014 kompletně zrekonstruován. Nyní je ze tří čtvrtin využíván jako kancelářská budova a zbylé prostory tvoří moderní datové centrum. Budova těží ze své dobré dopravní dostupnosti a těsné blízkosti průmyslové zóny Písek – Sever, největší průmyslové zóny v Jihočeském kraji.

Mezi přednosti budovy řadíme kvalitní kancelářské zázemí, výbornou dostupnost městskou dopravou, vlastní parkoviště sloužící pro potřeby nájemců, společnou recepci a restauraci přímo v budově. Dlouhodobým přínosem je předpokládaný development v okolí objektu, který by po jeho dokončení měl zvýšit hodnotu nemovitosti. Vážený průměr délky uzavřených nájemních smluv přesahuje 15 let, což pozitivně přispívá ke stabilitě dokončené investice.

 

 • Trofejní historická Vila U Zvonařky v exkluzivní části pražských Vinohrad

INVESTIKA realitní fond, OPF v říjnu 2018 úspěšně dokončil další transakci. Tentokrát se jedná o trofejní nemovitost - historickou Vilu U Zvonařky. Po dokončení této akvizice vlastnil fond 16 nemovitostí ve 13 městech České republiky.

Budova o celkové ploše 757,5 m2 je umístěna v tradiční rezidenční lokalitě Praha - Vinohrady. Jedná se o jednu z nejžádanějších častí města jak pro rezidenční využití, tak pro exkluzivní kanceláře či reprezentativní sídlo společnosti.

 • Zámecký areál Zámek Mitrowicz

V září 2020 provedl fond akvizici barokního zámku na břehu řeky Lužnice v obci Koloděje nad Lužnicí. Areál Mitrowicz, o celkové rozloze 21 573 m2, je národní kulturní památkou, která je využívána jako prostor pro pořádání společenských akcí, konferencí i svateb. Součástí areálu je zámek s kaplí, pivovar, kočárovna, nezastřešená stodola a rozsáhlý park. Transakce je spojená s dalším plánovaným developmentem areálu a jeho následným prodejem strategickému investorovi za předem stanovenou cenu, jenž fondu přináší fixní zhodnocení v souladu s dlouhodobým výnosovým cílem fondu.

Budovu si můžete prohlédnout prostřednictvím virtuální prohlídky přes Google Street View.

webové stránky nemovitosti: https://www.zamekmitrowicz.cz/

 

 • Developerský projekt MOLO Lipno Residence

V září 2019 provedl fond akvizici developerského projektu MOLO Lipno Residence - luxusního rezidenčního komplexu čítajícího sedmdesát devět bytů, který vyroste na břehu Lipenské přehrady. Komplexa je určený primárně k rekreaci, případně jako druhý domov pro zámožnou klientelu. Koncept druhého bydlení je mezi Čechy velice rozšířený a MOLO Lipno Residence nabídne náročné movité klientele tuto alternativu v nejvyšším očekávaném standardu.

Projekt byl zakoupen s již pevně stanoveným rozpočtem včetně všech nezbytných povolení a již zahájeným úspěšným předprodejem. Více informací naleznete na webových stránkách projektu, popřípadě si můžete prohlédnout lokalitu v Google Street View.

webové stránky projektu: www.mololipno.cz

 

 • 3 logistické areály s hlavním nájemcem CS Cargo

V květnu 2018 INVESTIKA realitní fond, OPF dokončil i další akvizici 3 logistických areálů s hlavním nájemcem CS CARGO, významnou logistickou společností. Areály se nachází v Liberci, Jičíně a nedaleko Litomyšle. Užitná plocha zaujímá přes 22 tisíc metrů čtverečních. Momentálně se tedy v portfoliu fondu nachází 15 nemovitostí ve 13 městech České republiky a v hledáčku jsou další zajímavé transakce.

webové stránky nemovitostí: www.investikaalfa.cz

 

 • Developerský projekt Circle Logistics

V červnu 2019 nabyl INVESTIKA realitní fond, OPF většinový podíl ve společnosti Circle Logistics, s.r.o. za účelem výstavby industriálního areálu v pražských Běchovicích, kde tato společnost vlastní stavební pozemky.