Portfolio nemovitostí

  • Pekařská Office Park

Na konci srpna 2016 se prvním přírůstkem do portfolia INVESTIKA realitního fondu, OPF stal komplex dvou kancelářských budov Pekařská Office Park, který fond nakoupil prostřednictvím nemovitostní společnosti Pekařská Office, s.r.o. Nabyté nemovitosti se nachází v atraktivní a vyhledávané komerční lokalitě městské části Praha 5. Jedná se o kvalitní kancelářské budovy (Pekařská 14 a Pekařská 16) s užitou plochou téměř 8.000 m2 v blízkosti stanice metra Nové Butovice. Obě budovy splňují veškeré standardní požadavky na moderní kancelářské prostory. Pro nájemce je k dispozici 171 parkovacích míst a restaurace v přízemí.

Mezi nájemce patří mezinárodní společnosti jako Adidas, Reebok, Hipp Czech, Biersdorf, DUPONT a další.

Budovy si můžete prohlédnout prostřednictvím virtuální prohlídky přes Google Street View.

 

  • Portfolio 10 nemovitostí Bohemia Real Estate s hlavními nájemci ČSOB a Českou spořitelnou

V červenci 2017 přibylo do portfolia INVESTIKA realitního fondu, OPF hned 9 nových nemovitostí nacházejících se v centrech regionálních měst napříč Českou republikou. Užitná plocha budov činí přes 9.000 m2. Hlavním nájemcem portfolia je banka ČSOB. Touto akvizicí dochází především k potřebné diverzifikaci portfolia fondu.

V květnu 2019 doplnila portfolio nemovitost se stejnými parametry nacházející se v přímém centru Strakonic,hlavním nájemcem Českou spořitelnou.

 

  • Business Center Bohemia

V květnu 2018 INVESTIKA realitní fond, OPF dokončil další transakci. Tentokrát se jedná o akvizici nejvyšší  (16ti patrové) kancelářské budovy v Plzni - Business Center Bohemia. Užitná plocha budovy činí přes 8.000 m2. Nemovitost se nachází v těsné blízkosti centra města. Hlavními nájemci jsou společnosti jako Siemens, Deloitte, ADP či Moneta Money Bank, a.s. a nájemné je denominované v českých korunách, čímž se eliminuje měnové riziko.

Budovu si můžete prohlédnout prostřednictvím virtuální prohlídky přes Google Street View.

 

  • 3 logistické areály s hlavním nájemcem CS Cargo

V květnu 2018 INVESTIKA realitní fond, OPF dokončil i další akvizici 3 logistických areálů s hlavním nájemcem CS CARGO, významnou logistickou společností. Areály se nachází v Liberci, Jičíně a nedaleko Litomyšle. Užitná plocha zaujímá přes 22 tisíc metrů čtverečních. Momentálně se tedy v portfoliu fondu nachází 15 nemovitostí ve 13 městech České republiky a v hledáčku jsou další zajímavé transakce.

 

  • Trofejní historická Vila U Zvonařky v exkluzivní části pražských Vinohrad

INVESTIKA realitní fond, OPF v říjnu 2018 úspěšně dokončil další transakci. Tentokrát se jedná o trofejní nemovitost, historickou Vilu U Zvonařky, u níž lze předpokládat, že její hodnota v čase poroste. Po dokončení této akvizice vlastnil fond 16 nemovitostí ve 13 městech České republiky.

Budova o celkové ploše 757,5 m2 je umístěna v tradiční rezidenční lokalitě Praha - Vinohrady. Jedná se o jednu z nejžádanějších častí města jak pro rezidenční využití, tak pro exkluzivní kanceláře či reprezentativní sídlo společnosti.

 

  • Prémiová administrativní budova Avenir E v Praze 5 Nových Butovicích

V březnu 2019 INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond koupil prémiovou administrativní budovu Avenir E, která se nachází v oblíbené kancelářské čtvrti v Nových Butovicích v Praze 5

Avenir E je samostatná kancelářská budova, která je součástí komplexu Avenir Business Park. Budova o rozloze necelých sedm tisíc metrů čtverečních byla dokončena v roce 2008 a za tento rok také získala ocenění “Best of Realty”. Budovu tvoří 5 nadzemních podlaží s kancelářskými prostorami i rozlehlé parkoviště.

 

  • Administrativní budova Karla Engliše 4, Praha 5 Anděl

Nemovitost na adrese Karla Engliše 4, Praha 5 je šestipatrová moderní kancelářská budova s podzemním parkingem o rozloze necelých 4.500 metrů čtverečních. Budova byla dokončena vroce 2006 a je charakteristická svou skleněnou fasádou. Lokalita Anděl, kde se budova nachází, je snadno dostupná městskou hromadnou dopravou i autem. V okolí nemovitosti s výbornou občanskou vybaveností se nachází bezpočet restaurací, kaváren a obchodů nejen v rámci obchodního centra Nový Smíchov.

Jedná se již o pátou akvizici fondu za posledních dvanáct měsíců, kde akvizici Karla Engliše 4 předcházely dvě menší transakce – koupě administrativní budovy v centru Strakonic s kotevním nájemcem Českou spořitelnou a pozemku v Praze –Běchovicích. Po zatím poslední akvizici budovy Karla Engliše se v portfoliu fondu nachází dvacet nemovitostí v rámci České republiky, z toho šest v Praze.

Pohled na nemovitost přes Google Street View:

 

  • Developerský projekt MOLO Lipno Residence

V září 2019 provedl fond akvizici developerského projektu MOLO Lipno Residence - luxusního rezidenčního komplexu čítajícího sedmdesát devět bytů, který vyroste na břehu Lipenské přehrady. Komplexa je určený primárně k rekreaci, případně jako druhý domov pro zámožnou klientelu. Koncept druhého bydlení je mezi Čechy velice rozšířený a MOLO Lipno Residence nabídne náročné movité klientele tuto alternativu v nejvyšším očekávaném standardu.

Projekt byl zakoupen s již pevně stanoveným rozpočtem včetně všech nezbytných povolení a již zahájeným úspěšným předprodejem. Více informací naleznete na webových stránkách projektu, popřípadě si můžete prohlédnout lokalitu v Google Street View.

 

  • Obchodní centrum Galerie Butovice v Praze

V říjnu 2019 provedl fond významnou akvizici Obchodního centra Galerie Butovice v Praze. S více než osmdesáti nájemci se jedná o šesté největší obchodní centrum v hlavním městě, obsazenost obchodního centra je téměř 100%. Centrum bylo rozsáhle zrekonstruováno v letech 2016-2017 a v roce 2018 byla k centru přistavena prodejna nábytku Kika, která má s centrem uzavřenu dlouhodobou nájemní smlouvu. Nemovitost nabízí přes padesát tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy rozložené do dvou pater a její součástí je i přes 1 400 parkovacích stání pro návštěvníky. Mezi největší nájemce patří společnosti Kika, Albert, H&M nebo Electro World. Galerie Butovice s výbornou dopravní dostupností se nachází uprostřed dynamicky se rozrůstající rezidenční a kancelářské oblasti v bezprostřední blízkosti stanice metra Nové Butovice.

Budovu si můžete prohlédnout prostřednictvím virtuální prohlídky přes Google Street View.